İnsanlığın, teknolojinin ve modernitenin şekillendirdiği dünyamızda, pazarlama da değişiyor, gelişiyor ve yepyeni bir forma bürünüyor. Pazarlamanın bu evrimi artık yanıtlanması gereken yeni soruları ve incelenmesi gereken yeni konuları beraberinde getiriyor. İş alanım olan “dijital pazarlama” da bu evrimin bir ürünü. Pazarlamanın bu olumlu gelişimi bir yandan alanında uzmanlaşmayı beraberinde getiriyor ancak önemli bir noktayı kaçırmamıza da neden oluyor. Kaçırılan bu önemli nokta bütünsel ve stratejik bir yaklaşıma sahip olunması gerektiği. Okulumun bana kazandırdığı en önemli şeyin bu yaklaşım olduğunu çok net söyleyebilirim. Artık iş yaşamına farklı bir gözle bakabiliyorum.

Derslere aktif katılımımızı sağlayarak, bizlerin düşünmesini ve kafa yormasını sağlayan, ben ve çok sevgili sınıf arkadaşlarımı yorum yapmaya ve problem çözmeye teşvik eden birbirinden değerli öğretim üyeleriyle ne kadar teşekkür etsem az. Her sunumda ve derste yeni şeyler öğrendim, yeni iş fikirleri geliştirerek ders hocalarım ve sınıf arkadaşlarımla tartışma imkânı buldum, proje arkadaşlarımla birlikte bir ajans desteği olmadan reklam filmi çektim ve işim mutfağında olmanın keyfini yaşadım.

Yüksek lisans tercihi ile ilgili alternatifler araştıran arkadaşlara önerim, tercihlerini yaparken çok yönlü bir değerlendirme yapmaları. Yukarıda saydıklarım ve devlet üniversitelerinin işletme fakülteleri arasında tek AACSB akreditasyonu (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) alan fakülte olması bağlamında değerlendirildiğinde bu okulun neden tercih edilmesi gerektiği sanırım ortada.

Bende emeği ve katkısı olan, her biri birbirinden değerli öğretim üyelerine sevgi ve saygılarımla,

Yalçın Koray Elçin
Digital Pazarlama Profesyoneli
Aralık 2017