EĞİTİM KALİTESİ SÜREKLİ OLARAK ULUSLARARASI İKİ KURULUŞ TARAFINDAN SINANMAKTADIR.

1. AACSB

AACSB  (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) 48 ülkeden 716 eğitim kurumunun akredite olduğu bir kuruluştur. Başka bir ifade ile dünyadaki 13.000’den fazla programının %5’inden daha azı bu akreditasyonu başarısını elde edebilmiştir.

İşletme alanında yükseköğretimde en uzun süredir verilmekte olan ve tüm dünyada en çok talep edilen akreditasyondur.

Akredite olan kurumların çoğunluğu ABD ve Avrupa’daki üniversiteler olmak üzere, Şili, Mısır, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Yeni Zelanda, Avusturalya, Kanada, Çin gibi dünyanın farklı ülkenin kurumları da bu kuruluşa akredite olmuştur.

2. EDUNIVERSAL

Eduniversal sıralaması, öğrencilerin bulundukları bölgedeki en iyi master programının seçmelerini sağlamaktadır. Böylelikle öğrencinin kariyerinde önemli bir yer tutan lisansüstü eğitimini, iyi bir eğitim kurumunda alması sağlanmaktadır.

Bu sıralamada öne çıkan programlar, en kaliteli öğrencilerin tercihi olmaktadır. Böylelikle öğrenciler, kaliteli bir ortamda derslerini alabilmektedir.

Bu değerlendirme her ne kadar öğrenci eksenli düşünüşmüşse de; işverenlerin de dikkatle inceledikleri görülmektedir. İşverenler sıralamada önde yer alan öğrencileri tercih etmektedirler.

Eduniversal sıralaması, MBA (MSc) programının sürekli gözden geçirilmesini, iş ve akademik dünyadan deneyimli kişilerin incelemesini kapsadığı için; öğrenci kaliteli bir eğitim görmektedir.

Ayrıca;

3. Katılımcılar Olarak Siz Sınamaktasınız…

Uluslararası saygın değerleme kuruluşlarınca “Kurumumuz, programımız, tüm derslerimiz, eğitim sistemimiz, eğitim yöntemlerimiz ve ders veren öğretim üyelerimiz” sistematik olarak sınanmakta ve kamuoyuna ilgili kurumlar tarafından açıklanmaktadır.

Bunun yanı sıra; katılımcılar olarak sizlerde her ders sonunda “Program içeriğini, eğitim yöntemlerini, …. ve dersin öğretim üyesini” değerlemektesiniz.